1. Novinky
  2. /
  3. Aktuality
  4. /
  5. innogy a VSE...

innogy a VSE digitalizují proces získávání nových zákazníků

Led 25, 2021

V rámci digitalizace služeb tak zákaznici nově autorizují smlouvy na dálku bez nutnosti návštěvy zákaznického centra.

Společnost innogy Slovensko s.r.o., člen skupiny VSE Holding, je klíčovým hráčem na trhu distribuce plynu. Společně se sesterskou společností Východoslovenská Energetika a.s., figurující taktéž pod zkratkou VSE, vytvořily ucelené portfolio služeb v oblasti dodávek energie a plynu na Slovensku.

Všechny společnosti skupiny VSE kladou dlouhodobě vysoký důraz na zlepšování kvality zákaznických služeb a na zavádění inovací. V innogy a VSE v současné době realizují důležitý krok vedoucí k plné digitalizaci firemních procesů. Se začátkem nového roku přesouvají do virtuálního světa proces získávání nových zákazníků. Velmi zásadním krokem je v tomto procesu aktivace klienta podpis smluvní dokumentace smluvními stranami online formou. To znamená, že zákazník smlouvy autorizuje na dálku bez nutnosti návštěvy zákaznického centra. Tímto se celý onboarding proces podstatně zkracuje ze dnů na minuty.

Zavedení tohoto řešení má pro společnosti innogy i VSE pozitivní efekty, které se bezprostředně odrážejí na kvalitě a rychlosti poskytovaných služeb. Obě společnosti tak zmodernizovaly a zefektivnily proces podepisování dokumentů a vše řeší elektronickou formou.
Celý tento proces má také pozitivní dopad na interní produktivitu práce. Výrazně se zefektivnila práce obchodním zástupcům, kteří nemusí pracovat s fyzickými dokumenty.

S podpisovou komponentou lze získat podpis smlouvy do dvou hodin od vygenerování požadavku v CRM na odeslání e-mailu klientovi. To je výrazné zefektivnění a úspora nákladů oproti předcházejícímu stavu, kdy byly dokumenty posílány kurýrem a obdržení podepsané smlouvy trvalo 9 dnů.

Společnost aeqoom, která řešení implementovala potřebovala na samotné nasazení pouhé 4 týdny. Takto krátkých časů dosahuje aeqoom ve svých projektech díky vysoké kvalitě implementačního týmu a v neposlední řadě díky snadné customizaci zákaznických řešení. V rámci inovací a zlepšování svých řešení a služeb společnost nedávno investovala do vývoje vlastní platformy postavené na nejmodernějších technologiích. V projektech pak místo programování nastupuje pouhé nastavení systému, a to má pozitivní dopad na délku implementace projektů.

Další novinky

Domluvte si s námi schůzku!

Společně přijdeme na to, jak zefektivnit práci i ve Vaší firmě.