1. Novinky
  2. /
  3. Aktuality
  4. /
  5. PNS automatizuje logistiku...

PNS automatizuje logistiku a modernizuje své logistické centrum

Říj 21, 2020

Jako jediná společnost na českém trhu dokáže společně s časopisy automatizovaně třídit všechny běžně používané velikosti obálek.

Praha. 15. října 2020

V logistickém centru PNS – První novinové společnosti a.s., největšího distributora tisku do prodejní sítě v ČR, jsme zprovoznili automatizovanou třídicí linku. Linka je určena pro třídění adresných zásilek a remitendy. PNS investicí v řádu desítek milionů zautomatizuje významnou část svých logistických procesů.

Společnost aeqoom technologies zajistila integraci celého systému. Linka Simex Flexi je postavená na třídicích technologiích německého koncernu BÖWE SYSTEC a našem vlastním softwarovém řešení postaveném na modulech WMS.

PNS tím zautomatizuje interní logistiku a zavádí do svých systémů plnou kontrolu procesů. Automatizace a implementace principů Industry 4.0 má samozřejmě bezprostřední pozitivní dopad na bezpečnost, spolehlivost a na produktivitu práce.

Podle Radka Hradila, ředitele aeqoom technologies tento projekt přináší PNS díky míře automatizace nejen snížení provozních nákladů a výrazný nárůst celkové efektivity, ale také velký byznysový potenciál pro rozvoj nových služeb.

„Je to velký technologický skok, který nás dostane mezi evropské lídry v oblasti distribuce tiskovin a adresných zásilek. Zlepšíme kontrolní mechanismy v celém procesu třídění adresných zásilek. Digitální třídění bez potřeby lidského zásahu ještě sníží už dnes minimální chybovost při zatřídění zásilek do doručovacích okrsků a zlepší sledování pohybu zásilek,“ shrnuje hlavní přínosy nové technologie Vít Rozsypal, předseda představenstva PNS.

Samozřejmostí je značná úspora náročné lidské práce. V oblasti remitendy se očekává odstranění chyb a zásadní snížení reklamací ze strany prodejců tisku týkajících se zaúčtování vrácených titulů.

Instalovaná třídící linka dokáže během jedné hodiny roztřídit až 30 tisíc obálek nebo 12 tisíc časopisů. Tiskoviny pro jeden okres zpracuje během patnácti minut. Na míru vytvořený software umožňuje řídit linku on-line a flexibilně upravovat její chod podle aktuální potřeby bez nutnosti složitého nastavování jako u starších linek. Díky těmto vlastnostem je linka jediná svého druhu v České republice.

V polovině listopadu je plánováno rozšíření třídicích kapacit o další linku. PNS bude poté jako jediná společnost ve střední Evropě strojově třídit všechny běžné formáty, včetně formátů C6/5, C5, C4.

PNS také zvažuje do budoucna automatizovat i třídění distribuovaných časopisů.

Řešení: Simex Flexi,  https://www.boewe-systec.com/lettersorting-simexflexi/

aeqoom technologies s.r.o.

Společnost DOCUTEC s.r.o. vstoupila do osmadvacátého roku své existence pod novým jménem aeqoom technologies s.r.o.  Své know how v roli systémového integrátora nyní přinášíme i do oblasti automatizace logistiky a e-commerce.  aeqoom je distributorem koncernu BÖWE SYSTEC Group pro Českou republiku a Slovensko. Specializujeme se na Warehouse Management, Last Mile Delivery a s tím související dodávky technologických celků, dále Omni Channel Document & Process Management, datové konverze, tisková řešení, automatizace testování a zakázkový vývoj softwaru.

Další novinky

Domluvte si s námi schůzku!

Společně přijdeme na to, jak zefektivnit práci i ve Vaší firmě.