1. Novinky
  2. /
  3. Aktuality
  4. /
  5. První novinová společnost...

První novinová společnost pokračuje v modernizaci logistiky a dále rozšiřuje třídící kapacity.

Led 27, 2021

K automatizaci své interní logistiky využívá PNS řešení od společnosti aeqoom a řadí se tak mezi evropské technologické lídry ve své branži.

Praha 26. ledna 2021

V logistickém centru První novinové společnosti (PNS), největšího distributora tisku do prodejní sítě v ČR, pokračují v modernizaci logistických procesů. Nákupem druhé třídící linky pro třídění adresných zásilek a remitendy se společnost stává jedinou ve střední Evropě, která umí strojově třídit v rámci jednoho procesu všechny běžné formáty obálek a časopisů.

Společnost aeqoom technologies zajistila integraci celého systému. Řešení je postaveno na třídících linkách Simex Flexi od německého koncernu BÖWE SYSTEC a softwarovém řešení postaveném na aeqoom modulech WMS. Společnost aeqoom taktéž optimalizovala i další návazné procesy.

Instalované třídící linky dokáží během jedné hodiny roztřídit až 60 tisíc obálek nebo 24 tisíc časopisů. Na míru vytvořený software umožňuje dynamicky řídit proces zpracování a flexibilně upravovat chod linek podle aktuální potřeby. Díky těmto vlastnostem jsou linky unikátní a jediné tohoto druhu nejen v České republice.

PNS tím automatizuje vedle dopředných interních logistických procesů taktéž reverzní logistický proces, remitendu. Implementací principů Industry 4.0 zavádí do svých systémů vyšší automatizaci s bezprostředním pozitivním dopadem na bezpečnost, spolehlivost a na produktivitu práce.

Podle Radka Hradila, ředitele aeqoom technologies tento projekt přináší PNS díky míře automatizace nejen snížení provozních nákladů a výrazný nárůst celkové efektivity, ale také velký byznysový potenciál pro rozvoj nových služeb.

Díky zprovoznění druhé třídicí linky vstupujeme do nového roku s významnou posilou, která nám při současné expanzi umožní nadále zlepšovat naše služby,“ dodává Ondřej Vaňha z První novinové společnosti.

Další novinky

Domluvte si s námi schůzku!

Společně přijdeme na to, jak zefektivnit práci i ve Vaší firmě.